Jak najlepiej przygotować się do sesji hipnoterapii?

W celu maksymalnego zwiększenia skuteczności sesji warto wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. Wpłynie to pozytywnie na naszą współpracę, co przełoży się na pozytywne efekty sesji:

 1. Przed sesją hipnoterapii zapoznaj się z materiałami wysłanymi ode mnie na temat Hipnozy, znajdują się poniżej na tej stronie. 
 2. Dzień przed planowaną sesją dobrze się wyśpij. Po nieprzespanej nocy podświadomość może nie chcieć współpracować. 
 3. Kilka dni przed sesją nie pij alkoholu i zrezygnuj z innych środków wpływających na stan Twojej świadomości. 
 4. W dniu sesji ubierz wygodne, komfortowe ubranie oraz powstrzymaj się przed użyciem bardzo silnych perfum. 
 5. Na kilka godzin przed sesją nie jedz nic ciężkiego. Z lekkim żołądkiem zdecydowanie lepiej się pracuje ale ważne też aby nie być głodnym.

Jak najlepiej przygotować się do sesji hipnoterapii online?

Jeśli decydujesz się na sesję online zadbaj o aspekty o których piszę powyżej a dodatkowo odpowiednio przygotuj się do sesji w sposób opisany poniżej:

 1.  Zadbaj o komfortowe i wygodne miejsce. Sam proces właściwy potrwa przez około 1,5 godziny, a może dłużej. W tym czasie będziesz mieć zamknięte oczy dlatego warto abyś czuł/a się bezpiecznie. Sam proces hipnozy jest procesem relaksacyjnym więc zapewnij sobie wygodne miejsce siedzące, półleżące lub leżące np. na wygodnym fotelu lub kanapie. Unikaj swojego łóżka. Możesz mieć przy sobie ulubioną poduszkę i koc gdyż w czasie transu spada temperatura ciała. Koniecznie zadbaj o to aby w miejscu w którym będziesz była cisza.
 2. Poinformuj bliskich i znajomych, że ten czas należy tylko dla Ciebie tak aby nikt w tym czasie Ci nie przeszkadzał. Zadbaj o to aby również Twoje zwierzęta domowe nie przeszkadzały podczas sesji. 
 3. Zainstaluj program skype na swoim telefonie lub laptopie. 
 4. Zamknij drzwi do pokoju, możesz przyciemnić okna.
 5. W dniu sesji koniecznie podłącz telefon lub laptop do prądu, aby w trakcie sesji nie rozładowała się bateria. 
 6. Wyłącz telefon (włącz tryb samolotowy) oraz wyłącz inne urządzenia, które mogłyby zakłócić sesję. 
 7. Podłącz do telefonu lub laptopa słuchawki z mikrofonem.
 8. Ustaw kamerkę w telefonie lub laptopie tak aby możliwie wyraźnie było widać Twoją twarz i klatkę piersiową.
Przed sesją zadbaj o swoją przestrzeń – posprzątaj pomieszczenie w którym będziesz podczas sesji. Wywietrz je, zapal świeczkę, kadzidełko z intencją oczyszczenia go z negatywnych energii. 

Dodatkowe informacje

Możesz czuć się w pełni bezpiecznie i swobodnie, gdyż nikomu nie udzielam informacji o tym kto uczestniczy w moich sesjach hipnoterapii. Nie udzielam również informacji na temat przebiegu procesu hipnoterapii moich klientów.

Hipnoza

Hipnoza jest stanem umysłu, w który osoba jest mocno skoncentrowana na jednym temacie, bodźcach, a krytyczny osąd jest częściowo zawieszony. To stan w którym sugestie są akceptowane, a nie analizowane, dzięki czemu możliwe jest dokonanie oczekiwanych zmian podczas sesji. Nie jest możliwe całkowite obejście funkcji krytycznej, co oznacza, że osoba hipnotyzowana może w każdym momencie odrzucić sugestię i wyjść z transu.

W praktyce będzie to wyglądało tak, że podczas sesji będziesz podążać za moim głosem i swoim doświadczeniem bez próby świadomej kontroli, analizy. Świadomy umysł będzie obecny inaczej poszedłbyś spać, lecz jego rola będzie ograniczona do obserwacji procesu. Twoje doświadczenia mogą opierać się widzeniu (wizualizowaniu), czuciu lub napływających myślach związanych z procesem. 

Naszymi pierwszymi hipnotyzerami są zawsze nasi rodzice/opiekunowie, których sugestie przyjmujemy bezkrytycznie w naszym dzieciństwie, dając się wciągnąć w ich trans. Tracimy przy tym swoją wrodzoną indywidualność i blask. 

W dorosłym wieku nie potrzebujemy już nikogo do hipnotyzowania, bo sami robimy to w sposób perfekcyjny, opowiadając sobie smutne historie, tworząc niewspierające obrazy i odtwarzając ciągle te same dialogi w swoim umyśle. 

Jak będzie wyglądała praca w transie/hipnozie ?

Moją rolą będzie pomóc Tobie w odhipnotyzowaniu się z tego wszystkiego, co jest przyczyną dyskomfortu w Twoim życiu. W swoim centrum jesteś nadal doskonałością, czystym duchem, który ma pełną moc kreacji swojego życia. Tam drzemie Twoje prawdziwe ja.

Jesteś mistrzem, który się przebudził, bo zaczął szukać rozwiązań w sobie. Tu nie chodzi o to, żeby Cię czegoś nowego nauczyć, tylko pomóc Ci odzyskać kontakt z tym, co utraciłeś.

Dobra informacja jest taka, że masz w sobie mądrość, wewnętrznego uzdrowiciela który wie jak możesz komfortowo, szybko i bezpiecznie dotrzeć do swojego źródła.

Możesz to nazwać Duszą, Wyższym Ja, Nadświadomością. Ta część wie kim jesteś i jak sobie możesz o tym przypomnieć. I nawet jeśli czujesz obawy, że coś się może nie udać, to słyszysz zapewne głos swojej podświadomości. Ona jest potężna, ale nauczyła się niewłaściwych rzeczy, które teraz nawigują Twoim życiem, choć zupełnie nie służą Twojemu najwyższemu dobru. 

Co potrzebujesz wiedzieć o Hipnozie

 • Hipnoza ma już 6000 lat, jest najstarsza formą  leczenia człowieka. Wiele starożytnych kultur znało i wykorzystywało hipnozę jako narzędzie terapeutyczne.
 • Hipnoza jest bezpiecznym i naturalnym stanem. Codziennie jesteś w hipnozie np. kiedy jedziesz samochodem przejedziesz jakiś odcinek drogi, a później go nie pamiętasz, to znaczy że byłeś w stanie hipnozy. W hipnozie jesteś kiedy robisz coś co Cię pasjonuje, oglądasz film w który angażujesz się mocno emocjonalnie.
 • Każdy był zahipnotyzowany tysiące razy. Pierwszymi hipnotyzerami są nasi rodzice, opiekunowie. W dorosłym życiu sami jesteśmy swoimi najlepszymi hipnotyzerami, powtarzając w swoim umyśle wyobrażenia  o sobie.
 • Hipnotyzer nie ma kontroli nad Twoim umysłem, ponieważ to hipnotyzowany steruje procesem i nie zrobi nic wbrew swojej woli. 
 • Nie można utknąć w procesie. W każdym momencie możesz zakończyć proces jeżeli będziesz tego chciał. Wystarczy że otworzysz swoje oczy.
 • Będziesz pamiętał wszystko ze swojej sesji.
 • Każdy, kto podąża za instrukcjami może zostać zahipnotyzowany.
 • W hipnozie nie chodzi o głębokość transu, ale o gotowość na zmianę. 
 • Niezbędna jest współpraca między hipnotyzerem a hipnotyzowanym.
morales

Pozdrawiam
Paweł Mikrut

pawelmikrut05@gmail.com

Kontakt: Instagram